Αγαπητοί γονείς και μαθητές/τριες σας υπενθυμίζουμε ότι στην η-τάξη ( Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο ) έχουν γίνει οι αναρτήσεις των επαναληπτικών μαθημάτων από τους διδάσκοντες/ουσες όπως πιθανώς είδατε και στην ανάρτησή μας στις 30/03/2020. Πληκτρολογώντας στην αναζήτηση η-τάξη συνδέεστε με τους κωδικούς σας στο sch.gr και επιλέγετε τα μαθήματα που σας ενδιαφέρουν πατώντας «εγγραφή στο μάθημα». Όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή σας πατάτε  “επιστροφή” και βλέπετε τη λίστα των μαθημάτων στα οποία είστε εγγεγραμμένοι/ες. Ακολούθως, πατώντας πάνω στον τίτλο του μαθήματος μπορείτε να δείτε το υλικό που έχει αναρτηθεί από τον διδάσκοντα/διδάσκουσα του μαθήματος.

Στο e class ή η -τάξη (είναι το ίδιο) θα βρείτε υλικό για κάθε μάθημα. Αφού εισέλθετε στο μάθημα που θέλετε, διαβάστε τις προτεινόμενες δραστηριότητες. Αποφασίστε ποιες σας ενδιαφέρουν και απαντήστε σε αυτές. Τα βήματα που πρέπει να κάνετε για να στείλετε την απάντησή σας   είναι τα εξής:

Επιλέξτε τον σύνδεσμο Μηνύματα (αριστερά στη σελίδα σας).

Πατήστε Νέο μήνυμα (δεξιά )

Συμπληρώστε τη φόρμα που θα εμφανιστεί στην οθόνη σας επιλέγοντας το όνομα του καθηγητή και  το  στοιχείο Προς.

Αφού επιλέξετε το Αρχείο που ήδη έχετε ετοιμάσει κάνετε Αποστολή  και ……………………είστε έτοιμοι!!!

Κατηγορίες: Ενημέρωση