ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ

ΑΠΟΦΑΣΗ Αρ. 144869/Δ2: Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2019-2020.

“[…] 15. Μετά την επίδοση της βαθμολογίας του Α’ τετραμήνου στους μαθητές, ο Διευθυντής του σχολείου δύναται κατόπιν ενημέρωσης των γονέων και κηδεμόνων, μέσα σε διάστημα 5 ημερών να παραλάβει νέες αιτήσεις μαθητών οι οποίοι και εντάσσονται στα υπάρχοντα τμήματα εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις. Οι αιτήσεις διαβιβάζονται στον Υ.Σ.Κ.Α.Ε., συνοδευόμενες από εισήγηση του διδασκόντων των αντίστοιχων μαθημάτων και σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 6. Η επιλογή από τον Υ.Σ.Κ.Α.Ε. γίνεται με σειρά προτεραιότητας, βάσει της ημερομηνίας υποβολής της αίτησης του γονέα/ κηδεμόνα.”

ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ- ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Την Τετάρτη 7-2-2020 στις 12.00 θα γίνουν εκλογές για το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων. Παρακαλούνται οι γονείς να προσέλθουν και να συμμετάσχουν στη διαδικασία.

Την ίδια μέρα στις 12.30  θα επιδοθούν οι έλεγχοι προόδου του Α΄ τετραμήνου στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών .

Κατηγορίες: Ενημέρωση